FAQ - często zadawane pytania

Zachęcamy do przeglądania najczęściej zadawanych przez użytkowników pytań. Lista pytań jest na bieżąco aktualizowana.

1. Rentol.pl – czym właściwie jest ten serwis?

Rentol.pl to nowoczesne narzędzie umożliwiające kojarzenie stron tj. najemców i wynajmujących. Oferuje możliwość publikacji i promocji ogłoszeń wynajmu, oraz zarządzania procesem wynajmu ze strony najemcy lub wynajmującego. Pomimo dużych możliwości serwis został tak zaprojektowany, aby obsługa była prosta i intuicyjna. W przypadku pytań dotyczących obsługi zapraszamy do odnośników w stopce strony głównej, gdzie zamieściliśmy obszerny opis obsługi serwisu.

2. Do kogo skierowana jest oferta rentol.pl?

Usługi Serwisu są skierowane do podmiotów gospodarczych i osób prywatnych, które

3. Czym różni się rentol.pl od typowych serwisów ogłoszeniowych?

Prezentacja ogłoszeń to tylko część oferty rentol.pl. Jeżeli ktoś prowadzi wypożyczalnię, albo ma maszyny lub urządzenia, których nie wykorzystuje to w serwisie rentol.pl znajdzie wszystkie narzędzia, aby:
Użytkownik dostaje po prostu narzędzie do obsługi swojej wypożyczalni, dzięki któremu zwiększy swoje przychody. Żaden serwis ogłoszeniowy tego nie zapewni.

4. Czy serwis rentol.pl jest darmowy?

Serwis rentol.pl jest darmowy w zakresie przeglądania wszystkich treści serwisu np. przeglądania ogłoszeń wynajmu, dodawania i przeglądania zapytań wynajmu, oraz zarządzania panelem użytkownika. Z chwilą rejestracji nowego użytkownika każdy otrzymuje darmowe punkty, dzięki którym może bezpłatnie dodać nawet kilka swoich ogłoszeń, oraz wykorzystać możliwości ich promocji. Rejestracja i dodanie ogłoszeń nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami na przyszłość. Dodatkowo w niektórych okresach dostępne są w ramach akcji promocyjnych darmowe punkty, informacje o akcjach promocyjnych prezentujemy na stronie głównej serwisu.

Z chwilą wyczerpania dostępnej puli punktów użytkownik może zdecydować o ich dokupieniu, by dodać kolejne swoje oferty wynajmu, przedłużyć już oferty zamieszczone w serwisie lub uruchomić jakąś promocję ofert. Serwis pobiera również niewielką prowizję od każdej transakcji wynajmu. Z punktu widzenia wynajmującego koszty dodania i promocji ogłoszeń zwracają się z nawiązką już po pierwszej transakcji wynajmu.

5. Czy muszę się rejestrować i logować?

W celu przeglądania dostępnych ofert nie jest wymagane logowanie, aby jednak skorzystać z pełnej funkcjonalności serwisu użytkownik musi najpierw założyć konto bezpośrednio w serwisie lub też za pośrednictwem facebook.pl, oraz zalogować się. Każdy nowy użytkownik otrzymuje darmowe punkty, które umożliwiają dodawanie własnych ofert wynajmu i zapoznanie się z funkcjonalnością serwisu. Zalecamy też śledzenie na stronie głównej serwisu aktualnych akcji promocyjnych.

6. Mamy wizytówki na serwisach ogłoszeniowych i czasami otrzymujemy fałszywe rezerwacje lub najemca nie pojawia się w naszej wypożyczalni, jak to jest w rentol.pl?

Serwis rentol.pl jest pośrednikiem w wymianie informacji i kojarzeniu stron transakcji wynajmu i nie uczestniczy bezpośrednio w pozostałych czynnościach. Jednak aby zwiększyć prawdopodobieństwo i bezpieczeństwo każdy najemca musi potwierdzić chęć najęcia oferty poprzez wpłatę opłaty rezerwacyjnej, która poprzez serwis rentol.pl jest przekazywana wynajmującemu. Jeżeli najemca nie zgłosi się po przedmiot zgodnie z ustalonymi warunkami to opłata rezerwacyjna przepada na rzecz wynajmującego. Wynajmujący dodając ogłoszenie decyduje o wysokości opłaty rezerwacyjnej, oraz o wysokości ewentualnej kaucji. Tym samym minimalizujemy niepoważne rezerwacje.

7. Co oznacza, że serwis jest w fazie testów beta?

Wszystkie funkcje serwisu rentol.pl zostały przez naszych informatyków przetestowane i naszym zdaniem działają prawidłowo. Mogą się zdarzyć literówki lub niewielkie błędy w wyświetlaniu strony, które na bieżąco będą poprawiane. Będziemy wdzięczni naszym użytkownikom za przesyłanie informacji o błędach lub ulepszeniach serwisu.

W przypadku pytań lub innych zgłoszeń prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klientów - bok@rentol.pl

Z poważaniem
Zespół rentol.pl