Aktualności

Maszynowe mycie posadzek

09-12-2014

Maszynowe mycie posadzek jest związane z utrzymaniem czystości w wielu rodzajach obiektów od szkół, poprzez urzędy, hale sportowe, markety, na halach magazynowych kończąc.
Maszynowe mycie posadzek to usuwanie zanieczyszczeń i brudu za pomocą urządzenia, które podczas jednego przejazdu wykonuje następujące czynności: nawilża czyszczoną powierzchnię, szoruje czyszczoną powierzchnię a następnie rozpuszczany brud jest usuwany do zbiornika maszyny. Tym samy w śladzie maszyny uzyskujemy efekt czystej i suchej podłogi.


Ważnym aspektem jest to, jakiego rodzaju posadzki czy podłogi mają zostać umyte, część z podłóg może być namaczana bez szkody dla niej samej, a część nie powinna być narażona na dłuższe działanie wilgoci. To można osiągnąć poprzez dobranie odpowiedniej technologii mycia i zapewnić podczas używania maszyny szorująco-zbierającej. Możemy pracować w sposób tradycyjny tj. każdy przejazd jest związany szorowaniem i myciem posadzki, możemy na początku zastosować namaczanie - maszyna nanosi roztwór roboczy (woda + preparat chemiczny) na posadzkę i po określonym czasie posadzka jest szorowana, a rozpuszczony brud jest zbierany do zbiornika maszyny.

Tym samym maszynowe mycie posadzek może być myciem zarówno bieżącym jak i tzw. myciem gruntownym - potrzebnym przy usuwaniu trudnych zabrudzeń lub tam, gdzie maszyny używane są rzadko. Przy maszynowym myciu posadzek i powierzchni podłogowych ważna jest także powierzchnia, którą mamy wyczyścić. Jednym z istotnych parametrów jest wydajność praktyczna maszyny określana w m2/ godz.

Przy wyborze maszyny należy zastanowić się czy zależy nam na szybkim wyczyszczeniu posadzki lub podłogi, czy możemy sobie pozwolić na pracę np. w ciągu 4 godzin. Dla przykładu maszyna o wydajności około 850 m2/ godzinę wyczyści nam powierzchnię 2000m2 w około 2,5 godziny pracy - musimy określić liczbę personelu, który miałby się tym zająć i możliwość np. rozdzielenia prac i obowiązków o dodatkowe prace z maszyną.

Kolejnym wyborem jest to, czy maszyna ma być elektryczna czy bateryjna - wybór zasilania maszyny wpływa na jej późniejsze użytkowanie. Maszyna elektryczna uniezależnia nas od czasu działania baterii, maszyna bateryjna zapewnia autonomiczność działania tam gdzie np. nie ma gniazd wtykowych. Stosowanie maszyn do mycia posadzek bardzo ogranicza koszty używania preparatów chemiczny oraz pozwala na ich dobór do specyfiki czyszczonej powierzchni: są preparaty do usuwania zabrudzeń tłuszczowych pochodzenia mineralnego (oleje, smary), jak również zabrudzeń pochodzenia organicznego (tłuszcze roślinne), czy też osadów wapiennych.

Przed rozpoczęciem „przygody” z maszynowym myciem posadzek i podłóg należy także rozpatrzyć kwestie finansowania maszyny - zakup, leasing czy wynajem. Maszynowe mycie posadzek to same zalety - oszczędność czasu, preparatów chemicznych, niskie nakłady pracy.

Pokaż oferty wynajmu dla kategorii Prace porządkowe i czyszczenie.

Zapraszamy wszystkie wypożyczalnie, firmy i osoby prywatne zainteresowane najmem lub wynajmem online.
Założenie konta jest darmowe i bez żadnych zobowiązań.

Powrót